Firma Adı İletişim Konum
AKDI MAKİNE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Büyükkayacık OSB Mah. 101. Cad D1 Blok No: 6B / Selçuklu / KONYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 553 015 2205
Web: https://akdimuhendislik.com/
Salon: 4
Stant: 401/C
Ürün Grupları
  • islemeye Yonelik Arac Teknolojisi
  • Kalite Kontrol Olcme Cihazlari
  • Kaynak Kesme Teknolojileri
  • Mekatronik
  • Sekillendirme Teknolojisi

Projelerimizde özel makinelerin üretimi ve otomasyona dair çözümlerimiz bulunmaktadır. Gerek süreç geliştirmede gerekse yeni süreçlerde ihtiyaca yönelik çözüm odaklı sistemler geliştirmekteyiz. Başta otomotiv sektörü olmak üzere imalat sanayisi, dayanıklı tüketim endüstrisi ve metal imalatı sektörlerinde geliştirdiğimiz projelerimizle yüksek kalitede, operatörden bağımsız hızlı üretimler yapılarak işletme giderlerinin azaltılmasıyla müşterilerimizin rekabet güçlerini de artırmaktayız.

Kalıp Isıtma FırınıFIRINLAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Üretimde kullanılan kalıpların operasyon başlamadan önce ısıtılmasını ve üretime hazır sıcaklığa erişmesini sağlayan fırınımız max. 250°C sıcaklığa çıkmakta ve 1°C sıcaklık kontrol hassasiyetine sahiptir. Konstrüksiyonu yapı çeliğinden olup, sacları statik boya ile boyanmıştır.

Arabalı Tavlama FırınıFIRINLAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ürünlerin ısıtılmasını sağlayan fırınımız max. 200°C sıcaklığa çıkmakta, set sıcaklığı olan 200°C rutin çalışmada 1°C sıcaklık kontrol hassasiyetine sahiptir. İki gözlü fırında 4 er adet tepsili araba ile malzemeler tepsilere yerleştirilerek fırına rampalı sistemden araba ile sürülmektedir. Sistemde, fırın soğuyunca açılan kapı kilidi özelliğiyle araba fırından çıkarken el yakma problemi ortadan kaldırılmıştır.

Burç Test Cihazı- ServoTEST CİHAZLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Elastomer karakterli otomotiv süspansiyon sistemi burçlarında herhangi bir deformasyon, yapışmanın olup olmadığını ve standart yüklerdeki esneme değerlerinin ölçülmesinde kullanılmaktadır. Bu test cihazı ürünlerin seri imalat koşullarında testinin yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Cihaz, parçaların 0.025 mm hassasiyet ile ilerlemesini ve 1 kg hassasiyet ile kuvvetinin ölçülüp malzeme özellikleri ve görsel uygunluğa göre üretimin %100 kontrol edilip doğrulanmasını sağlar.

Burç Test Cihazı- PnömatikTEST CİHAZLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Elastomer karakterli otomotiv süspansiyon sistemi burçlarında herhangi bir deformasyon, yapışmanın olup olmadığını ve standart yüklerdeki esneme değerlerinin ölçülmesinde kullanılmaktadır. Burç dış gövdesi ayarlanabilir torna aynası içine yerleştirilir. Burç merkezine baskı uygulamak için mil kullanılır. Baskı yükü harici bir basınç transmiteri ile doğrulanır. Pnömatik sistemle çalışan cihazda burç üzerine uygulanacak yük dokunmatik panel üzerinden ayarlanabilmektedir.

Üniversal Çekme- Basma Test CihazıTEST CİHAZLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çelik malzemeler, dökme demir malzemeler, alüminyum alaşımlı malzemeler, beton malzemeler, plastik malzemeler gibi birçok ürünün standartlara uygunluğu Universal Çekme Basma Test Cihazı ile test edilebilir. Cihazlarımız servo motor tahrikli, AC motor tahrikli ve hidrolik güç tahrikli olmak üzere 3 farklı yöntem ile üretilmektedir. Yöntem seçimi cihazın kullanım alanı, yapacağı testler ve maksimum yük kapasitesine göre belirlenmektedir. Çift sütun vidalı mil yapılı test cihazlarımızın kapasitesi 300 KN e kadardır. Cıvata testleri gibi yükte bekletmenin gerektiği yerlerde veya fonksiyonel testler için servo motor tahrikli elektromekanik cihazlar önerilmektedir. Düşük yüklerde sadece çekmenin yapılacağı sistemler için AC motor tahrikli vidalı milli sistemler tavsiye edilir.

Çift Taraflı Pah Kırma MakinesiMETAL İŞLEME MAKİNELERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Cihaz, metal veya ahşap gibi malzemelerin kenar çapaklarını almak, pah kırmak için kullanılan bir makinedir. İş parçası çapı 6- 14 mm arasında değişkenlik gösterebilecek, numune boyu 60- 300 mm arasında değişiklik göstermektedir. Ürünler besleme bölümüne operatör tarafından manuel olarak konulmaktadır. Sırayla gelen malzeme çeneler ile alınıp pah kırma işlemi için pozisyonlanır. Çift taraftan ilerleyen motorlar ile gelen uçlar parçaya pah kırma işlemi yapar, sonrasında parça rampadan tavaya geçerek işlem tamamlanır.

Tek Taraflı Havşa Açma MakinesiMETAL İŞLEME MAKİNELERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Cihazla, çelik, alüminyum ve bakır gibi tüm metalik malzemelere havşa açılır. Makinada dayama ile standart ölçüde işlem yapılmaktadır. Farklı çaplardaki malzemelerin işlenebilmesi için çenede çaplara göre yerler mevcuttur. Pim yardımı ile malzeme çapına uygun yere malzeme konularak işlem yapılmaktadır.

Kaliper Montaj MakinesiMONTAJ MAKİNELERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Cihaz, döner tamburlu olup 4 farklı istasyonda 4 farklı bileşeni pnömatiklerle birbirine montajlar. Pnömatikler yük ve hız kontrollü olup montajlama kontrolü sensörlerle doğrulanmaktadır. Besleme operatör tarafından yapılıp, montajlanan ürünün sistemden çıkışı robot tutmaç ile sağlanmaktadır.

Çevre Kaynak MakinesiKAYNAK MAKİNELERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Döner çevre kaynak makinası ile gaz altı kaynak işlemi çevresel olarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Her türlü parçaya özgü kaynak fikstürü tasarlanabilmektedir. Punta hareket mesafesi 1 mt dir. Kaynak torcu 2 eksende pnömatik ile ayarlanmaktadır.

Toz Metalurjisi PresiPRES
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Toz metalurjisi üretim prosesinde kullanılan 3 eksen servolu, çift etkili prestir. Sinterleme öncesi tozlara kalıplarında şekil vermek için kullanılır. Toz beslemesiyle birlikte tam otomatik olarak çalışmaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AKDI MÜHENDİSLİK