Firma Adı İletişim Konum
AKPINAR REDÜKTÖR MOTOR MAKİNA ELEKTRİK TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
ALAADDİNBEY MAHALLESİ PAZAR CAD. NO: 16 / NİLÜFER / BURSA / TÜRKİYE
İletişim: +90 224 443 1235
Web: https://www.akpinarmotor.com
Salon: 1
Stant: 113
Ürün Grupları
  • Makine Elemanlari

Akpınar Redüktör olarak sektörde 2001 yılında En doğru ve güvenilir çözümler ile müşterilerine kaliteli dünya standartlarında çözümler sunmak ilkesiyle faaliyete başladık ,sanayinin can damarlarından olan motor ve redüktör ana başlığında değerli sanayicilerimize hizmet ve destek vermek için yola çıktık. Geçen süreler boyunca sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteli ve özel ürünler için üretime başladığımız süreçte her zaman teknolojisi ve katma değeri yüksek ürünlere yöneldik. Bu bağlamda 2014 yılında Türkiye de ilk ve tek olan siviçli redüktör imalatımızla ülkemize ve sektöre katma değeri yüksek bir ürün katmış olduk. Sırasıyla sanayinin hemen her alanında kullanılan sonsuz tip redüktörler, ağır yükler için dizayn edilmiş kaldırma redüktörleri, elektromanyetik fren sistemleri kendi markamız olan AKMS Markası ile Mermer , Granit ve Ağaç İşleme Sektöründe kullanılan Köprü Kesme ve Kesme Makinaları için özel olarak imal edilmiş olan Üç Fazlı Düşük Merkezli Tam Korumalı Daire Testere takılabilen elektrik motorları ile TUBİTAK tarafından patenti alınmış enkoder ve siviçli endüstriyel kapı motorlarını üretmeyi başardık. Gelişen ve büyüyen sektörlerle birlikte sürekli büyüyen bir aile olduğumuz çalışma arkadaşlarımızla, kalitesiyle dünya standartlarında ürünler üretmek için sürekli elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalıyor ve çalışıyoruz. Ülkemizde ve uluslararası pazarlarda üretmiş olduğumuz ürünlerin kaliteli ve ayırt edici özelliklerde olması için üretim parkurumuzda kullandığımız makine ve teçhizatlarımızı son teknolojik şartlarda ve alanlarında en iyilerinden seçmekte ve yatırımlarımızı bu doğrultuda yapmaktayız. Ailesi olmaktan kıvanç duyduğumuz sanayi sektöründe hedeflerimizi ve standartlarımızı her zaman en yukarıya taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız.

D Tipi RedüktörRedüktör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

D serisi olarak bilinen redüktörler Akpınar Redüktör güvencesiyle üretilen giriş ve çıkış milleri birbirine belli bir mesafede paralel olan, gövde yan yüzeylerindeki civata delikleri, çıkış flanşı veya tork kolu ile makineye montaj edilen helisel dişli redüktörlerdir.

M Tipi RedüktörRedüktör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

M serisi olarak bilinen redüktörler Akpınar Redüktör güvencesiyle üretilen helisel dişli redüktörlerdir. Akpınar Redüktör M serisi redüktörlerini rijitlik, sızdırmazlık, ses ve dişli mukavemetlerinde büyük avantajlar sağlayan tekil gövde (monoblok) prensibine göre geliştirmiştir. Yüksek teknolojiyle dişli toleranslarında elde ettiğimiz yüksek kalitelere GG25 malzemeden olan gövde ile mükemmel uyum sağlamaktadır. M serisi redüktörler kolay montaj ve esnek kullanım olanağına sahiptir. Redüktörlerin motor bağlantısı müşteri isteğine bağlı olarak standart akuple, IEC B5 veya B14 flanşa uygun olabilir. Tüm modeller ayaklı olarak tek gövde içinde iki veya üç kademeli olarak sunulmaktadır.

E Tipi RedüktörRedüktör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sonsuz redüktörler, endüstriyel uygulamalarda en yaygın kullanılan redüktör çeşididir. Sonsuz vida ve sonsuz dişli çiftinden oluşan redüktörün girişi ve çıkışı arasında 900 açı bulunmaktadır. Sonsuz vida ve dişlinin sürtünme kaybını minimize edebilmek; sessiz ve titreşimsiz çalışmasını sağlamak için özel malzemeler kullanıp; sonsuz vidayı sertleştirerek taşlama işlemini yapmaktayız.

SJ Tipi Kaldırma RedüktörüKaldırma Redüktörü
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akpınar SJ serisi Trapez Vidalı Kaldırma Redüktörleri ni dünya çapında ünlü yapan, sahip olduğu basit kullanım ve yüksek kalite özellikleridir. Kaldırma, indirme, sıralama, oynatma, çekme gibi pek çok fonksiyonu diğer çözümlerle kıyaslanamayacak kadar mükemmel bir senkronizasyon ile yapar. Akpınar Trapez Vidalı Kaldırma Redüktörleri kesinlikle geri dönüşsüzdür ve hiçbir kilit ya da fren mekanizmasına ihtiyaç duymadan çalışacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Kaldırma Redüktörleri tek olarak kullanılabilecekleri gibi birbirlerine akuple ya da redüktörler ile de kullanılabilirler. Elektrik motorları ile çalışabildikleri gibi hidrolik ya da pnömatik motorlarla da çalışabilirler. Ayrıca manuel olarak da herhangi bir transmisyon ile çalışabilirler. Standart ürün grupları dışında AKPINAR her tür ihtiyacı karşılayacak nitelikte özel üretim de yapılmaktadır. Akpınar; en yüksek kalite ve uzun yılların deneyimi ile SJ serisi trapez vidalı Kaldırma Redüktörleri her türlü talebi karşılamaya uygun ürünlerdir. Özel sızdırmazlık ekipmanları ve kullanılan özel sentetik yağlar ile içindeki dişlilerin son derece uzun bir ömre sahip olması sağlanmaktadır.

Elektromanyetik Fren SistemleriFren Sistemi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Elektromanyetik fren genellikle elektrik motorunun arka kısmına kolayca montaj edilebilen güvenlik ekipmanıdır. Elektromanyetik kuvvetin ve frenleme torkunun maksimum düzeyde olması için fren gövdeleri ve balataları özel malzemelerden imal etmekteyiz. Yay baskısı ile durdurma işlemi yaptığından dolayı, motorun veya bağlı olduğu sistemin, kontrollü ve güvenli bir şekilde ani duruşunu sağlarken frenleme için herhangi enerjiye ihtiyaç duymaz.

Zincir Boşaltmalı Kapı MotoruEndüstriyel&Seksiyonel Kapı Motoru
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Brakelli markası ile zincir ünite endüstriyel kapı tahrik sistemleri Türkiye de Akpınar Redüktör Motor güvencesi altında üretilmektedir. Monoblok yapı içerisindeki siviç & enkoder şaftı sayesinde redüktörler harici bir sensöre ihtiyaç duymadan konumunu hassas bir şekilde belirleyebilmektedir. Kare gövdeli elektrik motorunun arkasına entegre edilmiş zincir ünite desteği ile elektrik kesintisi durumunda motora dışarıdan müdahale etme imkanı sağlamaktadır. Zincirin yüksekliği kapının yüksekliğine ve müşterinin isteğine göre değişkenlik gösterir.

Frenli Kapı MotoruFren Sistemi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Brakelli markası ile zincir ünite endüstriyel kapı tahrik sistemleri Türkiye de Akpınar Redüktör Motor güvencesi altında üretilmektedir. Monoblok yapı içerisindeki siviç & enkoder şaftı sayesinde redüktörler harici bir sensöre ihtiyaç duymadan konumunu hassas bir şekilde belirleyebilmektedir. Kare gövdeli elektrik motorunun arkasına entegre edilmiş zincir ünite desteği ile elektrik kesintisi durumunda motora dışarıdan müdahale etme imkanı sağlamaktadır. Zincirin yüksekliği kapının yüksekliğine ve müşterinin isteğine göre değişkenlik gösterir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AKPINAR REDÜKTÖR MOTOR MAKİNA ELEKTRİK TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
  • BRAKELLI